Newsletter
Mood Stories Podaj swój adres e-mail i odbierz rabat w wysokości 5% na kolejne zakupy!
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Złącza montażowe

Trwałość i wytrzymałość mebli zależy od ich prawidłowego złożenia. W tym celu koniecznie należy wykorzystać profesjonalne złącza montażowe. Są to różne elementy, za których pomocą można łączyć sąsiednie deski lub przymocować je do ściany, aby mebel był statyczny i nie przewrócił się nawet pod dużym obciążeniem. W naszej ofercie dostępne są różne złącza meblowe, zaprojektowane z myślą o szybkim i efektywnym montażu.

Rodzaje złączy montażowych

W zależności od rodzaju mebli i występujących połączeń stosuje się różne rodzaje złączy. Do najpopularniejszych rodzajów należą:

  • Kątownik montażowy. Jest to metalowy element składający się z dwóch ramion schodzących się pod kątem prostym. Wykorzystując kątowniki, złożysz deski prostopadle do siebie, unikając zwichrowania mebli.

  • Kątownik rozkładany jest z reguły nieco większy i stosuje się go przy mocowaniu półek bezpośrednio do ściany. Aby zwiększyć nośność mebla, kątownik jest wzmacniany dodatkowym zastrzałem. Czasem wykorzystuje się też profil o zmienionym przekroju, by zwiększyć jego odporność na zginanie.

  • Kolek meblowy to najpopularniejsze złącze montażowe. Mały, drewniany walec służy głównie do pozycjonowania desek względem siebie. Jednocześnie, z użyciem kleju, stanowi dodatkowy element łączący.

  • Kołek mocujący wkłada się do otworu wywierconego w ścianie. W czasie wkręcania śruby zwiększa on swoją objętość, co pozwala odpowiednio zakotwiczyć mebel w ścianie.

  • Wkręty różnej wielkości to najszybszy sposób łączenia kolejnych elementów konstrukcji ze sobą.

  • Profesjonalne łączniki do blatu umożliwia połączenie dwóch sąsiadujących blatów ze sobą.

  • Złącze montażowe do szkła.

  • Złącze mimośrodowe pozwala na dociśnięcie głównych elementów konstrukcji. Składa się ze śruby mimośrodowej, wkręcanej do jednej deski oraz gniazda znajdującego się w drugiej. Wystająca śruba wkładana jest do gniazda, które następnie się przekręca. Takie blokowanie śruby zapewnia najmocniejsze z dostępnych połączeń.

Które złącze montażowe zastosować? To zależy od wielu czynników. Najczęściej stosuje się jednocześnie dwa, a nawet trzy metody łączenia, by uzyskać optymalne efekty.

Złącza montażowe dla każdego

Nasza firma od wielu dziesięcioleci współpracuje z branżą meblarską oraz budowlaną, dostarczając wielu podmiotom niezawodne złącza montażowe. Chętnie podejmujemy się nowych zleceń w tym obszarze. Z naszych usług korzystają także osoby prywatne. Jeśli postanowiłeś złożyć własne meble lub potrzebujesz zapasowych złączy meblowych, skorzystaj z naszego sklepu. Dostarczymy Ci niezawodne rozwiązania w atrakcyjnej cenie.

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl